28.11.13

Barcelona Bus Turístic

W Barcelonie w sezonie turystycznym w całym mieście widać kolorowe autobusy piętrowe. To tzw. Barcelona Bus Turístic. Jest to, myślę, atrakcyjny sposób zwiedzania miasta, zwłaszcza dla dzieci. Dostępne są trzy trasy, które okrążają prawie całe miasto, w sumie 45 przystanków. W autobusie dostępny jest przewodnik audio w 10 językach (polskiego niestety nie ma). Autobusy jeżdżą bardzo często, bilet kupujemy na jeden dzień, w czasie którego możemy do woli wsiadać i wysiadać na wybranych przez nas przystankach. Przy zwiedzaniu miasta jest więc to dobra alternatywa dla metra. Autobusy podobno przystosowane są też do potrzeb osób niepełnosprawnych, myślę więc, że z wózkiem dziecięcym też możemy spokojnie jechać. 


Wygląda fajnie, prawda? Jak dla mnie jest tylko jeden minus - cena. Bilet jednodniowy dla osoby dorosłej to 26 euro, dzieci 4 - 12 lat płacą 15 euro, poniżej 4 lat za darmo. Jeśli zakupimy bilety przez internet, mamy 10% zniżki, link tutaj.
Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 23 kwietnia 2013 roku

Komentarze, które ukazały się na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl

Gość: , 87-206-248-10.dynamic.chello.pl
2013/04/24 08:12:00
Blog super! sporo przydatnych informacji i już robię listę co odwiedzimy z córką w ten weekend majowy :) możesz jeszcze polecic jakiś fajny basen kryty w Barcelonie lub okolicy, bo pogoda ma być raczej deszczowa .... Ania
2013/04/24 10:51:44
Dziękuję za miłe słowa :)

Jeśli chodzi o baseny kryte w Barcelonie, to nie mam dużego rozeznania. My głównie korzystamy w lecie z odkrytych i z plaży. Informacje, które mogę podać są od znajomych, nie sprawdzałam na własnej skórze :)
W mieście jest duża sieć basenów miejskich i prywatnych, ale zwykle wstęp jest tylko dla osób, które mają wykupiony abonament. Baseny, które podobno są ogólnodostępne i przyjazne dzieciom to:
- Club Natacio Barcelona cnb.es/
- Centre Esportiu Municipal Maritim www.cemmaritim.cat/
Obydwa są blisko centrum. Tylko to nie są aquaparki ze zjeżdżalniami itp, tylko raczej dobre miejsce do pływania.
W pobliżu Barcelony jest natomiast kilka dużych aquaparków, z delfinami, statkami pirackimi, itp., tylko chyba wszystkie są otwarte czerwiec - wrzesień.

Ale z tą pogodą może nie będzie tak źle. Ja mam nadzieję, że prognozy się nie sprawdzą, bo też mamy plany na długi weekend :)

Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger