30.10.18

Barcelona - gdzie na narty?

Narty Barcelona

Wycieczkę do Barcelony łatwo można połączyć z wyjazdem na narty.
Barcelona ma to szczęście, że daje możliwość połączenia wypoczynku na plaży z uprawianiem sportów górskich. O pieszych wędrówkach już pisałam wiele razy, a jak wyglądają sporty zimowe?

Narty Barcelona

Barcelona na nartach

Najbliższe stoki oddalone są od Barcelony o około 150 km, łatwo można do nich dojechać zarówno samochodem, jak i korzystając z transportu publicznego. I są to duże stacje narciarskie z pełną gamą tras o różnym stopniu trudności położone w Pirenejach. Dzięki temu, że położone są na sporych wysokościach, sezon narciarski trwa dość długo, często w Barcelonie temperatury przekraczają 20 stopni, a w Pirenejach można w tym samym czasie jeździć na nartach.
Narty Barcelona

Narty w La Molina

Najpopularniejszą stacją narciarską w Katalonii jest La Molina. W tej pirenejskiej miejscowości są 63 trasy narciarskie o łącznej długości 68 km,  położone na wysokości 1700 - 2500 m n.p.m. Są kolejki linowe, krzesełkowe, orczyki, parki zabaw, hotele, restauracje i wszystko, czego potrzeba do dobrego wypoczynku na śniegu. Dojechać można samochodem, ale też pociągiem bezpośrednio z Barcelony (ok. 2 godziny, linia R3), można też kupić bilety łączone na pociąg i karnet narciarski, wraz z autobusem ze stacji kolejowej do stacji narciarskiej. Szczegóły znaleźć można na stronie La Molina.
Narty Barcelona

Narty w Vall de Núria

Vall de Núria to dolina w Pirenejach położona na wysokości 2000 m n.p.m. Stacja narciarska jest dużo mniejsza niż w La Molina, ale za to jest przepięknie zlokalizowana. Dotrzeć można do niej pieszym szlakiem (w warunkach zimowych i ze sprzętem narciarskim to nieco trudniejsze zadanie) lub cremallerą - kolejką "zębatką" (rozwiązanie dogodniejsze niż pierwsza opcja, zwłaszcza, że to dystans 12,5 km). Tak więc Vall de Núria oferuje zupełne odcięcie od cywilizacji, są tylko góry, hotel i infrastuktura narciarska, w tym kolejka gondolowa, wyciąg krzesełkowy, 11 tras narciarskich o łącznej długości 7,6 km.
Dojechać można samochodem do jednej z dolnych stacji kolejki (Ribes de Freser, Queralbs) lub pociągiem (tym samym co do La Molina) do Ribes de Freser (również są dostępne bilety łączone na pociąg, kolejkę i wyciągi).
Więcej inforamcji na stronie Vall de Núria.

Narty w Andorze 

Andora oddalona jest nieco bardziej od Barcelony (ok. 200 km), ale za to w zimie księstwo zamienia się w prawdziwe królestwo narciarskie. Ponad 300 km tras narciarskich, ponad 100 wyciągów i niezliczone hotele. Samochodem to około 3 godziny drogi z Barcelony, ale są też autobusy, również bezpośrednio z lotniska El Prat.
Narty Barcelona

Narty we Francji

Po stronie francuskiej Alp stacji narciarskich również nie brakuje. Ja polecam Font-Romeu oddalony od Barcelony o ok. 170 km. Jest to bardzo miła miejscowość, 38 tras narciarskich, piękne widoki, może jedynie jest nieco drożej niż w Hiszpanii.


9 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc wcześniej Barcelona nie kojarzyła mi się w ogóle z nartami, ale patrząc na te przepiękne widoki widzę, że się myliłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W okolicy nie brakuje tras zjazdowych :)

   Usuń
 2. Mi też zupełnie się nie kojarzyło, ale po tym poście będą musiała wziąć Hiszpanię pod uwagę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę coś nowego! Nie myślałem że w Barcelonie można pojeździć na nartach i to na takich trasach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi również nigdy nie przyszło do głowy, że w Barcelonie również jest taka możliwość. Zapamiętam sobie na przyszłość!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przydatny wpis. Warto wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne miejsce. Idealne na narty. Kiedyś muszę się tam wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 7. czy jest w Barcelonie dobra miejscówka dla snowboardzistów? narty są spoko, ale moja deska snowboardowa już się długo kurzyła i pora ruszyć na nieco bardziej ekstremalne trasy, może nawet na jakieś akrobacje :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie miałem pojęcia, że w Barcelonie można wybrać się na narty. Bardzo dużo dowiedziałem się z tego artykułu. Dziękuję! :-)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger