30.10.18

Barcelona - gdzie na narty?

Narty Barcelona

Wycieczkę do Barcelony łatwo można połączyć z wyjazdem na narty.
Barcelona ma to szczęście, że daje możliwość połączenia wypoczynku na plaży z uprawianiem sportów górskich. O pieszych wędrówkach już pisałam wiele razy, a jak wyglądają sporty zimowe?

Narty Barcelona

Barcelona na nartach

Najbliższe stoki oddalone są od Barcelony o około 150 km, łatwo można do nich dojechać zarówno samochodem, jak i korzystając z transportu publicznego. I są to duże stacje narciarskie z pełną gamą tras o różnym stopniu trudności położone w Pirenejach. Dzięki temu, że położone są na sporych wysokościach, sezon narciarski trwa dość długo, często w Barcelonie temperatury przekraczają 20 stopni, a w Pirenejach można w tym samym czasie jeździć na nartach.
Narty Barcelona

Narty w La Molina

Najpopularniejszą stacją narciarską w Katalonii jest La Molina. W tej pirenejskiej miejscowości są 63 trasy narciarskie o łącznej długości 68 km,  położone na wysokości 1700 - 2500 m n.p.m. Są kolejki linowe, krzesełkowe, orczyki, parki zabaw, hotele, restauracje i wszystko, czego potrzeba do dobrego wypoczynku na śniegu. Dojechać można samochodem, ale też pociągiem bezpośrednio z Barcelony (ok. 2 godziny, linia R3), można też kupić bilety łączone na pociąg i karnet narciarski, wraz z autobusem ze stacji kolejowej do stacji narciarskiej. Szczegóły znaleźć można na stronie La Molina.
Narty Barcelona

Narty w Vall de Núria

Vall de Núria to dolina w Pirenejach położona na wysokości 2000 m n.p.m. Stacja narciarska jest dużo mniejsza niż w La Molina, ale za to jest przepięknie zlokalizowana. Dotrzeć można do niej pieszym szlakiem (w warunkach zimowych i ze sprzętem narciarskim to nieco trudniejsze zadanie) lub cremallerą - kolejką "zębatką" (rozwiązanie dogodniejsze niż pierwsza opcja, zwłaszcza, że to dystans 12,5 km). Tak więc Vall de Núria oferuje zupełne odcięcie od cywilizacji, są tylko góry, hotel i infrastuktura narciarska, w tym kolejka gondolowa, wyciąg krzesełkowy, 11 tras narciarskich o łącznej długości 7,6 km.
Dojechać można samochodem do jednej z dolnych stacji kolejki (Ribes de Freser, Queralbs) lub pociągiem (tym samym co do La Molina) do Ribes de Freser (również są dostępne bilety łączone na pociąg, kolejkę i wyciągi).
Więcej inforamcji na stronie Vall de Núria.

Narty w Andorze 

Andora oddalona jest nieco bardziej od Barcelony (ok. 200 km), ale za to w zimie księstwo zamienia się w prawdziwe królestwo narciarskie. Ponad 300 km tras narciarskich, ponad 100 wyciągów i niezliczone hotele. Samochodem to około 3 godziny drogi z Barcelony, ale są też autobusy, również bezpośrednio z lotniska El Prat.
Narty Barcelona

Narty we Francji

Po stronie francuskiej Alp stacji narciarskich również nie brakuje. Ja polecam Font-Romeu oddalony od Barcelony o ok. 170 km. Jest to bardzo miła miejscowość, 38 tras narciarskich, piękne widoki, może jedynie jest nieco drożej niż w Hiszpanii.


5 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc wcześniej Barcelona nie kojarzyła mi się w ogóle z nartami, ale patrząc na te przepiękne widoki widzę, że się myliłam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W okolicy nie brakuje tras zjazdowych :)

   Usuń
 2. Mi też zupełnie się nie kojarzyło, ale po tym poście będą musiała wziąć Hiszpanię pod uwagę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę coś nowego! Nie myślałem że w Barcelonie można pojeździć na nartach i to na takich trasach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi również nigdy nie przyszło do głowy, że w Barcelonie również jest taka możliwość. Zapamiętam sobie na przyszłość!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger