28.11.13

Sagrada Familia od środka
Sagrada Familia... Chyba każdy kojarzy tą nazwę, pisałam już o tej bazylice tutaj. I mam tu pewien problem, bo albo o Sagradzie należy napisać potężny rozdział do książki - to budowla z niezwykła historią, niepowtarzalna architekturą, nasączona symboliką. Zamysł Gaudíego i dzieło jego życia, budowa kierowana przez kolejnych architektów trwa do dzisiaj. Jedni zakochują się w tym budynku, inni patrzą tylko ze zdziwieniem na niezwykłą konstrukcję, ale nikt nie przejdzie obojętnie. 


Tym, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o historii świątyni i jej symbolice polecam oficjalną stronę Sagrady, link tutaj. Ja natomiast dzisiaj skupię się na praktycznych aspektach zwiedzania z dziećmi. 

Bazylika jest w pełni dostępna dla rodzin z małymi dziećmi w wózkach. Są podjazdy przy wejściu do świątyni i muzeum. 

Inaczej jest w przypadku wież. Wjazd możliwy jest na dwie wieże: wieża fasady Narodzenia Pańskiego i fasady Męki Pańskiej. Do góry wjeżdżamy windą, na dół schodzimy wąskimi, stromymi, krętymi schodami. Tak więc nie jest możliwy wstęp z wózkiem dziecięcym czy inwalidzkim, zresztą dzieci do lat 6 nie mogą wjeżdżać do góry. Odradza się też wstęp kobietom w ciąży. 

Ja wjechałam na wieżę i muszę stwierdzić, że można, ale nie jest to punkt obowiązkowy do zaliczenia. Być może wcześniej widok z góry był ciekawszy, kiedy można było popatrzeć na bazylikę z innej perspektywy. Teraz już budowana pośrodku bazyliki główna, najwyższa wieża przysłania widok na resztę świątyni. Jeśli zaś chodzi o widok na miasto, to są lepsze punkty widokowe, np kolejka linowa na Montjuic czy góra Tibidabo. 

Zwłaszcza w sezonie letnim kolejki do Sagrady są bardzo długie, trzeba sporo postać w słońcu zanim kupi się bilety. Dlatego też polecam zakup biletów przez internet. Troszkę się dopłaca, ale warto. Kupić możemy nawet w dniu wizyty. Wybieramy godzinę wejścia i o tej godzinie wchodzimy bez kolejki. Warto, zwłaszcza, jeśli mielibyśmy w kolejce czekać z małymi dziećmi. Nie musimy też mieć drukarki, bilety można odebrać w wyznaczonych bankomatach, wszystkie informacje są na stronie bazyliki, link podałam powyżej. 

Ceny biletów wstępu są następujące: normalny 13,50 euro, ulgowe 11,50, dzieci do 10 lat nie płacą. Wieża dodatkowo płatna 4,50 euro. W momencie zakupu wybieramy, na którą chcemy wjechać i o której godzinie.View Larger Map

Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 21 kwietnia 2013 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Barcelona z dzieckiem , Blogger