23.10.12

O barcelońskich plażach

Chyba największą radość dzieciom na wakacjach sprawia wizyta na plaży. A w tej kategorii Barcelona ma wiele do zaoferowania. Plaże zaczynają się tuż obok centrum, w Barcelonecie i ciągną się aż do Forum. Są to kolejno:Sant Sebastià

Sant Miquel

Barceloneta

Somorrostro

Nova Icària

Bogatell

Marbella (uwaga, jest to plaża nudystów)

Nova Mar Bella

Llevant

Zona Banys Forum

Przy czym ta ostatnia, to nie jest typowa plaża, ale kąpielisko z wybetonowanym brzegiem. Wg mnie nie jest to zbyt piękne miejsce. Jest tam natomiast wyciąg orczykowy dla narciarzy wodnych i plac zabaw.

Na plażach co kawałek są bary, tzw. chiringuito, w których można napić się kawy lub drinka i coś przekąsić. Wieczorami są czynne bardzo długo. W niektórych chiringuito można też wypożyczyć leżaki.

W sezonie plaże są strzeżone do godz. 18, jest też pełna infrastruktura: toalety, prysznice itp.

Ponadto co kawałek ustawione są "pająki" do wspinania dla dzieci i zjeżdżalnie oraz boiska do piłki siatkowej. W kilku miejscach są też siłownie - sprzęt do ćwiczenia na zewnątrz.Wzdłuż wybrzeża od Sant Sebastià do Llevant ciągnie się miły deptak oraz są wyznaczone ścieżki rowerowe. Teren między Llevant i Zona Banys Forum jest nieuporządkowany. Miało tu powstać zoo morskie, ale nadszedł kryzys... Podobno jedynie w najbliższym czasie ma zostać dokończony deptak.

W wakacje plaże są bardzo zatłoczone i oczywiście im bliżej centrum tym więcej ludzi.

Plaże są dość czyste, sprzątane bardzo często, ale w wakacje przy ogromnej ilości plażowiczów śmieci też jest troszkę.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger