27.11.13

Barcelona biega

Barcelona to bardzo usportowione miasto: oczywiście przede wszystkim piłka nożna, ale też na plażach widać dużo graczy w padla, rugby, miłośników jogi, surferów... Ale przede wszystkim biegacze! W zasadzie przez cały rok, o każdej porze dnia, a często i nocy, na nadmorskim deptaku widać mnóstwo biegaczy. Jedni poruszają się szybciej, inni wolniej, jedni mkną, inni z trudem podskakują, jedni z dziećmi, inni z psami... Jednym słowem wszystkie chwyty dozwolone. 


Wśród biegaczy wielu ubranych jest w podobne koszulki - to pamiątki ze zorganizowanych biegów ulicznych. Oprócz maratonu i półmaratonu organizowanych jest bowiem wiele imprez dla biegaczy. A największa z nich - La Cursa de El Corte Inglés już tuż tuż... 

7 kwietnia na ulicach Barcelony odbędzie się 35 edycja tego wyścigu, w którym w poprzednim roku uczestniczyło, bagatela!, 55 tysięcy biegaczy. W tym roku organizatorzy postawili sobie za cel: 
- utrzymać pierwszą pozycję w Europie, a drugą na świecie w kategorii najpopularniejszych imprez dla biegaczy 
- przekroczyć liczbę 2 milinów uczestników w historii tego biegu. 

Bieg ten jest notowany również w Księdze Rekordów Guinessa - w 1994 roku Cursa miała bowiem największą na świecie liczbę uczestników - 109457! 

W każdej edycji biegu pojawiają się też na starcie znane nazwiska. W tegorocznej edycji pobiec ma Pedro Rodríguez, piłkarz FC Barcelony oraz autorka tego bloga ;) 

Bliższe informacje o biegu dostępne są tutaj.Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 9 marca 2013 roku

Komentarze, które ukazały się na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl

2013/03/21 18:27:03
Kiedyś byłem w Barcelonie i zamówiłem w restauracji potrawę której nazwy nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Było to takie jakby ciasto a w nim warzywa z mięsem i serem chyba :) Może ktoś wie jak to się nazywa :)
2013/03/21 20:45:59
Pewnie empanada :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger