6.11.13

Cardona, czyli Góra Soli, zamek i... (cz. 1)

O wycieczce do Cardony myślałam praktycznie odkąd przeprowadziliśmy się do Barcelony. Kusiły mnie zdjęcia z wnętrza kopalni soli, zachęcały do eksploracji tej okolicy. Jednak wyobrażałam sobie tę okolicę jako teren industrialno - górniczy, gdzie można wyskoczyć co najwyżej na jeden dzień. 


W ostatni weekend nadarzyła się okazja, żeby odwiedzić Cardonę. Już na początku wycieczki okazało się, że sama droga do tego miasteczka jest bardzo piękna, ze wspaniałymi widokami na Montserrat. Jedyny minus jest taki, że praktycznie do Manresy rozciąga się aglomeracja barcelońska, dopiero dalej można dobrze poczuć, że opuściło się wielkie miasto. 

Cardona oddalona jest około 100 km od Barcelony na pn - zach. Trudno przeoczyć to miasteczko, gdyż z daleka już widać ogromny zamek na wzgórzu - to Cardona! Nam zamek skojarzył się z Crac de Chevaliers, twierdzą w Syrii. Wokół zamku wyrasta miasteczko z małą starówką, nam jednak zabrakło już czasu na zwiedzanie zamku i miasteczka, ale na pewno jeszcze kiedyś tam wrócimy. Obecnie w zamku jest hotel, cena noclegu to ok. 150 euro za pokój. 

Pierwsze kroki skierowaliśmy do El Parc Cultural de la Muntanya de Sal, czyli kopalni soli. Dla dzieci i dorosłych spora atrakcja. Najpierw wsiadamy do wagonika ciągniętego rzez traktor i zjeżdżamy na dół do wejścia do kopalni (uwaga, nie można zabierać wózków dziecięcych, można je zostawić w kawiarni, a pociechy wędrują z nami na rękach). Następnie dostajemy kaski na głowy (wszyscy, dzieci też, nasza 10-miesięczna Maluszka znosiła to dzielnie, a 3-letni Maluszek był zachwycony). Zwiedzanie trwa około godziny. Zwiedzanie odbywa się w grupach z przewodnikiem i należy zwrócić uwagę na język. My przez pomyłkę zostaliśmy skierowani do grupy katalońskiej, a pani przewodnik konsekwentnie unikała mówienia po hiszpańsku, przez co wiedzę musieliśmy później uzupełnić z internetu :(

Następnie na dzieci czekały kolejne atrakcje, ale o tym już w następnym wpisie. 

Info o Cardonie: www.cardonaturisme.cat


View Larger Map

Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 13 listopada 2012 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger