24.11.13

Karnawał w Barcelonie!


Dziś rozpoczynają się główne karnawałowe imprezy w Barcelonie. A karnawał w Katalonii to bardzo ważne wydarzenie! 


Tak więc dzisiaj, 7 lutego do Barcelony przybędzie Rei Carnestoltes, czyli Król Karnawału ze swoją świtą i ogłosi swoje panowanie w mieście na następne siedem dni. Spotka się też z ambasadorami siedmiu dzielnic i z gigantami karnawałowymi (Rodanxó y Rodanxona). 

W ramach tłustego czwartku Katalończycy zajadać się dziś będą kiełbaskami, w dzielnicy Gràcia odbędzie się też konkurs na najlepszą tortillę. 

Tradycją są też pochody karnawałowe. W sobotę i niedzielę ambasadorowie organizować będą pochody w swoich dzielnicach, natomiast w niedzielę przez miasto przejdzie pochód z Królem Karnawału. 

W niedzielę odbędzie się też La Naranjada. Naranja znaczy pomarańcza, nie jest to jednak bitwa na pomarańcze, lecz na konfetti i balony koloru pomarańczowego. Tradycja ta wywodzi się z XIV wieku. Po La Narnjada odbędzie się bal maskowy. Organizowany jest też specjalny bal maskowy dla dzieci na Passeig Picasso o godz. 16:30 (bliższe informacje tutaj).

Środa to koniec karnawału, czas więc tradycyjnie zakopać w ziemi sardynki. W Parku Ciutadella odbędzie się dla dzieci ta trochę smutna uroczystość. Organizatorzy zapowiadają wspólne śniadanie i specjalne animacje dla dzieci. 

A więcej informacji o karnawale w Barcelonie na specjalnej stronie, link tutaj.

Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 7 lutego 2013 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger