24.11.13

Serce Barcelony - Plaça de Catalunya

Ostatnio pisałam o Akwarium, które jest punktem obowiązkowym dla turystów z dziećmi. Dzisiaj napisze więc o miejscu, które wszyscy przybywający do stolicy Katalonii powinni zobaczyć. A jest to Plaça de Catalunya. 


Do placu prowadzą najważniejsze ulice w mieście - Las Ramblas, Passeig de Gracia czu Rambla de Catalunya. Miejsce, gdzie znajduje się Plaça de Catalunya, do momentu zburzenia murów miejskich, znajdowało się na obrzeżach ówczesnej Barcelony, w pobliżu dróg wjazdowych do miasta. Stało się więc ono miejscem wymiany handlowej i targów i stanowiło ważny punkt w życiu aglomeracji. 

W XIX w. władze Barcelony podjęły decyzję o zburzeniu średniowiecznych murów i rozbudowie miasta. Istniało kilka projektów, ostatecznie o powstaniu Plaça de Catalunya zadecydowano w czasie przygotowań do Wystawy Światowej w 1888 r. Kolejne zmiany architektoniczne wprowadzono na Placu przed Wystawą Światową w 1929 r. 

Głównym elementem na Placu jest fontanna. Dla dzieci największą atrakcją są jednak setki gołębi, które czekają na poczęstunek od turystów. 

Plac jest miejscem koncertów, demonstracji i wieców. W 2011 r. zamieszkali też na nim "indignados", czyli protestujący przeciw upartyjnieniu państwa i wykluczeniu społecznemu.View Larger Map

Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 7 lutego 2013 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger