30.11.13

Powiew historii w Tortosie

Nasz mały domowy rycerz czeka nieustannie na rycerskie wycieczki. Oczywiście szczytem marzeń jest spotkanie z prawdziwym wojownikiem. Okazja taka trafiła się nam niedawno w Tortosie. 


Tortosa to 35-tysięczne miasto położone na południu Katalonii, pomiędzy Deltą Ebru a górami Els Ports. Miejsce ma swoją historię: w starożytności był to ważny punkt handlowy. Pod okupacją rzymską nazywało się Dertosa. Pomiędzy VIII a XII wiekiem było pod okupacją muzułmańską. Tortosa rozkwitała w średniowieczu oraz w czasach odrodzenia, później miasto straciło nieco na znaczeniu. 

Dzisiaj warto tu zajrzeć, spojrzeć na miasto i zamek wyłaniające się znad Ebru, pospacerować po starówce i obejrzeć katedrę, której budowa rozpoczęła się w 1158 roku. Wcześniej w tym miejscu było rzymskie forum, a następnie najprawdopodobniej meczet. 


Każdego roku w Tortosie organizowane jest w lipcu święto renesansu - Festa del Renaixement. Dla małych rycerzy - spełnienie marzeń. Nasz Maluszek oniemiał z wrażenia na widok rycerzy i księżniczek :)
Wizytę w Tortosie polecam, ale myślę, że jeden dzień wystarczy na obejrzenie całego miasta.


View Larger Map

Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 31 lipca 2013 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger