marca 14, 2014

Bata!


Jeśli wysyłamy dziecko w Barcelonie do żłobka, przedszkola lub szkoły podstawowej, prywatnej lub publicznej, na słowo bata natkniemy się na pewno.


Dostaniemy listę rzeczy, które trzeba zakupić przed pójściem do szkoły - bata będzie na niej widniała. Czasem przedszkole czy żłobek wymaga, żeby batę kupić w konkretnym sklepie, czasem tylko są wymogi dotyczące koloru, a zakupu dokonać możemy w dowolnym supermarkecie. A we wrześniu ile bat wisi na wieszakach w hipermarkecie!

Jak już wspomniałam, baty różnią się kolorem, ale krój zawsze ten sam. Szeroki, do kolan, długi rękaw, duże kieszenie i coś, co do dzisiaj sprawia, że nasz Maluszek nie chce chodzić w koszulach - zapinanie na guziki. Odkąd Maluszek samodzielnie musiał w szkole codziennie zapiąć wszystkie guziki, w ubraniach "cywilnych", używanych poza szkołą, stanowczo odmawia tego typu zapięcia. 

A oto i bata w wersji ze żłobka, czyli jeszcze stosunkowo mało guzików do zapinania przez małe rączki:3 komentarze:

 1. Drogo Mamo Globtroterko- mam kilka pytań odnośnie Barcelony z dzieckiem:) nie mogę znaleźć adresu e-mail -mogłabym poprosić o podesłanie? pozdrawiam i dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój adres to: mamaglobtroterka@gmail.com
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze raz wielkie dzieki za wszystkie informacje o barcelonie. Dzieki Tobie mielismy o wiele latwiejszy start w tym miescie. Wielkie dzieki:)) No i oczywiscie zapraszamy w odwiedziny

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Barcelona z dzieckiem , Blogger