8.10.12

Muzeum morskie


Muzeum Morskie Barcelona

Tydzień temu wybraliśmy się z dziećmi do muzeum morskiego w Barcelonie. Nie jest to może główna atrakcja miasta, ale z pewnością warto odwiedzić to miejsce z małymi podróżnikami.


Siedziba muzeum znajduje się w samym centrum Barcelony, bardzo blisko pomnika Kolumba, w budynkach dawnych stoczni, których historia sięga XIII w. Warto nawet tylko zajrzeć na dziedziniec z tyłu, gdzie znajduje się replika drewnianej łodzi podwodnej. Dzieciom sprawia dużo radości. Jest tam też staw z rybami i żółwiami i bardzo przyjemny bar. Idealne miejsce na relaks.


Jednym z najważniejszych eksponatów w muzeum jest ogromna replika przepięknej królewskiej galery (oryginał zbudowano w XVI wieku), ale jest też ogromna ekspozycja miniatur statków, wystawa urządzeń nawigacyjnych i map oraz inne eksponaty związanymi z żeglugą.

Muzeum Morskie Barcelona


W muzeum organizowane są też wystawy czasowe, warsztaty dla dzieci, jest też małe planetarium.W Port Vell znajduje się natomiast należąca do muzeum replika żaglowca Święta Eulalia, którą można również zwiedzać. Uwaga, w niedziele od godz. 15:00 zwiedzanie muzeum jest bezpłatne. 
*******************
Museu Marítim de Barcelona:
Av. de les Drassanes

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger