19.10.12

CosmoCaixa

CosmoCaixa

To jedno z moich ulubionych miejsc w Barcelonie. Muzeum, centrum nauki, jakkolwiek nazwiemy ten obiekt, warto tu zajrzeć i najlepiej zarezerwować sobie troszkę więcej czasu na zwiedzanie.


CosmoCaixa

Na najniższym poziomie znajduje się stała wystawa, składająca się głównie ze stanowisk z najrozmaitszymi eksperymentami. Możemy zobaczyć jak powstają i rozchodzą się fale, co to jest plazma i jak kształtowały się kontynenty.


CosmoCaixa

CosmoCaixa - dżungla amazońska

Ale przede wszystkim atrakcją jest las amazoński. W ogromnej szklarni odtworzona jest dżungla tropikalna, po której możemy się przejść, zajrzeć z góry lub ze spodu. W wodzie pływają ryby, a na gałęziach drzew siedzą ptaki. Dzieci (i dorośli) są zafascynowane!


CosmoCaixa

CosmoCaixa

CosmoCaixa


CosmoCaixa

CosmoCaixa - dodatkowe informacjeCosmoCaixa organizuje też warsztaty dla dzieci, m.in. "toca toca", w czasie których młodzi odkrywcy mogą dotykać i głaskać zwierzęta z różnych zakątków świata.W muzeum jest też planetarium (jeszcze nie byliśmy, ale podobno piękne). Jest też miły taras z widokiem na Barcelonę i kawiarenką oraz terenem piknikowym.


A bardzo przyjemną wiadomością jest to, że za wstęp dorośli płacą tylko 4 euro, dzieci do 16 lat za darmo.

CosmoCaixa


Polecam!!!C/ Isaac Newton 26

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger