20.10.12

Wycieczka poza Barcelonę - góry Montsenygóry MontsenyBlisko Barcelony ukryty jest skarb dla miłośników aktywnego wypoczynku - góry Montseny. 

Góry Montseny

położone są około 60 kilometrów na pn - wsch od stolicy Katalonii. Najwyższe szczyty tego pasma sięgają 1700 m n.p.m., a biorąc pod uwagę, że startujemy praktycznie z poziomu morza, różnice wysokości są całkiem spore. Najpiękniejsze jest to, że w tych górach prawie nie ma turystów! Większość wybiera pewnie morze lub Pireneje, a Montseny pozostaje trochę na uboczu.

Góry Montseny - Santa Fe


Najpopularniejszym miejscem w Montseny jest Santa Fe, do którego prowadzi kręta górska droga (dojazd z Barcelony zajmuje około 1,5 h). Jest to idealne miejsce na spacer z maluchami. Można wybrać spacer do jeziora (ok 20 min. w jedną stronę), nieco dłuższy 2h spacer szlakiem wokół zbiornika wody, lub też krótki szlak wzdłuż potoku (trasa przystosowana dla wózków).

Góry Monseny - inne szlaki

Polecam również wizytę na Collformic. Jest to przełęcz, z której możemy wejść na szczyt Matagalls (1697 m n.p.m.) - to już bardziej wymagający, typowo górski szlak. Z Collormic można też pójść w drugą stroną na szlak, z którego roztaczają się piękne widoki na góry Montserrat, a trasa jest dużo prostsza niż na Matagalls. góry Montseny

Góry Montseny - Husa Sant Bernat

Jadąc drogą do Collformic od strony Barcelony, mija się wjazd do hotelu Husa Sant Bernat (www.hotelhusasantbernat.com). Gorąco polecam chociaż krótką wizytę! Z hotelu roztaczają się piękne widoki, dla dzieci atrakcje: psy bernardyny, staw z żółwiami, staw z rybami, basen, a w hallu pudło z grami planszowymi. A dla rodziców restauracja polecana przez przewodnik Michelin (dość droga).


góry Montsenygóry Montseny

Góry Montseny - dojazd pociągiem
Jeśli nie dysponujemy samochodem, możemy dojechać pociągiem do el Figaro lub Aiguafreda i stamtąd udać się na szlak w kierunku góry Tagamanent (1055 m n.p.m.).


góry Montseny


Opcją jest też Gualba wraz z parkiem (idealne miejsce na piknik). O Gualbie poczytajcie w oddzielnym wpisie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger