27.11.13

Barcelona bezglutenowa


W czasach, kiedy przeprowadzaliśmy się do Barcelony, u naszego Maluszka podejrzewano nietolerancję glutenu, musiał więc być na specjalnej diecie. Przyjechałam wtedy z całą walizką ciasteczek, makaronów, kaszek... Ale z zakupem produktów bezglutenowych nie jest tak źle. Był tylko jeden problem - kaszki niemowlęce. W Polsce jest ogromny wybór kaszek ryżowych czy mleczno - ryżowych w najróżniejszych smakach. W Hiszpanii jest w zasadzie tylko ryżowa bez dodatków smakowych (crema de arroz) oraz każda firma ma w ofercie dodatkowo po jednej kaszce bezglutenowej, ale też bez dodatków smakowych. 


W supermarketach znajdziemy natomiast całe półki produktów bezglutenowych (sin gluten). Dużą ofertę ma np Alcampo w centrum handlowym Diagonal Mar (dojazd metrem L4). Ale też chyba najpopularniejsza sieć spożywcza Mercadona ma pieczywo bezglutenowe i ciastka. 

Ofertę bezglutenową restauracji znam natomiast słabo, ale kilka porad mogę podać. McDonalds w Hiszpanii oferuje posiłki bezglutenowe, podobnie jak sieć kawiarni Viena (często są w centrach handlowych). A oto jeszcze kilka restauracji polecanych na hiszpańskich blogach o celiakii: 

Heart Burger, Gran Via de los Corts Catalanes 602 www.barcelonaheartburger.com (w ofercie także produkty bez jajek i bez mleka) 

Cantina Tijuana, c/ Compte Borrell 296 www.cantinatijuana.com 

Il Piccolo Focone, C/Dos de Maig, 268, www.ilpiccolofocone.es 

Na stronie galerii CaixaForum jest informacja, że w restauracji dostępne są dania bezglutenowe. 

A dla rodziców będących na diecie bezglutenowej ważna informacja - część barów oferuje piwo bezglutenowe. Lista dostępna jest na blogu Barcelona sin gluten, link tutaj

Na jednym z blogów przeczytałam też o aplikacji z Apple Store o nazwie Viajar Sin Gluten. Ułatwia ona znalezienie lokali oferujących potrawy bezglutenowe. 

A oto jeszcze linki do dwóch ciekawych stron: 

Stowarzyszenie Celiakii w Katalonii www.celiacscatalunya.org (w sekcjii Fuera de casa, czyli poza domem, dostępna jest lista rekomendowanych hoteli, restauracji, lodziarni i sklepów) 

Blog Barcelona Sin Gluten barcelonasingluten.blogspot.com

Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 22 lutego 2013 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger