6.11.13

Muzeum Natury

Muzeum Natury w Barcelonie składa się z kilku obiektów, najważniejsze to ogród botaniczny oraz tzw. Muzeum Błękitne (Museu Blau). I właśnie ta ostatnia atrakcja jest naszym ulubionym miejscem spacerów w niedzielne popołudnia. Muzeum położone jest nad morzem w Parku Forum. Utworzone zostało niedawno, jest to nowoczesny obiekt i bardzo przyjazny dla zwiedzających. Najpierw poznajemy historię naszej planety, następnie są działy poświęcone zwierzętom, roślinom i geologii. Lubimy rodzinnie oglądać filmy z dinozaurami i mamutami w roli głównej, na interaktywnych ekranach podziwiać rośliny oraz przyglądać się różnym skałom. Muzeum nie jest zbyt duże (mniejsze niż podobne słynne obiekty w Londynie czy Nowym Jorku), ale na pewno warte obejrzenia, zwłaszcza z pociechami. 


Ponadto w weekendy organizowane są warsztaty dla dzieci, w czasie których mogą w sposób namacalny poznawać naszą planetę i jej mieszkańców :) 


Z wózkami nie ma problemu - jest winda i podjazdy. Muzeum zamknięte jest w poniedziałki (z wyjątkiem świąt), wstęp 6 euro, ale uwaga - w pierwszą niedzielę miesiąca oraz w pozostałe niedziele od godz. 15 bezpłatnie (stąd nasze niedzielne wizyty rodzinne). 

Polecam!


Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 6 listopada 2012 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger