7.11.13

Zielone sąsiedztwo Barcelony - Delta Llobregat


Delta LlobregatTereny przylegające na pd - zach do Barcelony zawsze kojarzyły mi się przede wszystkim z obszarami przemysłowymi. Na pierwszy rzut oka ciężko stwierdzić, że kryć się tam może małe królestwo ornitologicze. Delta rzeki Llobregat to obszar około 10 000 ha, na terenie którego znajduje się m.in. lotnisko El Prat, główny port lotniczy dla Barcelony. Rozwój Barcelony, portu, infrastruktury drogowej, obiektów handlowych coraz bardziej wpływały negatywnie na faunę i florę. Dlatego też w 1987 roku 500 ha objęto ochroną. Wyznaczono ram również szlaki turystyczne. 


Delta Llobregat

Dojazd samochodem z centrum Barcelony zajmuje około 20 min. My odwiedziliśmy w ten weekend obszar bezpośrednio przylegający do rzeki Llobregat. Czeka tam na nas wygodny parking oraz punkt informacji turystycznej i tylko garstka turystów. Najpierw mijamy gospodarstwa i pola uprawne, nasz Maluszek szczególnie przyglądał się polom z karczochami i cytrynom na drzewach. 


Delta Llobregat

Delta Llobregat


Delta Llobregat to przede wszystkim możliwość oglądania ptaków (na solniskach nad morzem żyją nawet flamingi, nam jednak nie udało się ich dostrzec). Z Maluszkiem oglądaliśmy mewy, kormorany i czaple.
Spacerując pośród sięgających 3 metrów trzcin, zwłaszcza przy jesiennej aurze, chwilami mieliśmy wrażenie, że znaleźliśmy się gdzieś w Polsce, jednak widok palm wyłaniających swoje kapelusze co jakiś czas przypominał nam, w jakim regionie się znajdujemy. 


 Dalej rozciąga się uroczy lasek piniowy.  Szlak kończy się przy ujściu Llobregat do morza. Wokół solniska, stopniowo zmienia się też kolor wody. 
Delta Llobregat, to wspaniałe miejsce dla małych eksploratorów przyrodniczych. Nam (rodzicom) przeszkadzał jedynie huk startujących samolotów, ale dla dzieci to dodatkowa atrakcja .
View Larger Map

Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 18 listopada 2012 roku

Komentarze, które ukazały się na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl

2012/11/19 19:38:02
Nominowałam twojego bloga do Liebster Blog Award. Jeśli chcesz dołączyć się do zabawy zapraszam na mój blog tam są szczegóły. Pozdrawiam...
2012/11/21 19:36:00
Przyznałam twojemu blogowi Liebster Blog Award. Zapraszam do zabawy.
przystanekfrancja.blox.pl/2012/11/Dziekuje-autorce-blogu-coolinarniebloxplhtml-oraz.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger