29.11.13

I znowu głośno o Kolumbie

W Barcelonie wszyscy dyskutują teraz o Krzysztofie Kolumbie. Tym razem jednak nie za sprawą odkryć geograficznych, jakich dokonał ten podróżnik, ale o koszulce, jaką ostatnio nosi. 


Otóż Krzysztof Kolumb, postać wieńcząca pomnik upamiętniający odkrycie Ameryki, znajdujący się w samym centrum Barcelony, ubrany jest w koszulkę FC Barcelona. I tu rozpoczął się spór... 

Kolumba ubrała firma Nike, a w Barcelonie istnieje szereg przepisów zabraniających wykorzystywania pomników i zabytków do akcji marketingowych. Na nowy ubiór Kolumba burmistrz miasta musiał wydać specjalne pozwolenie. Xavier Trias, burmistrz, tłumaczy się, że 94 tysiące euro, jakie miasto uzyskało w ten sposób pozwoliło na remont windy oraz oczyszczenie całego pomnika. 

Ale najważniejszym punktem sporu nie są jednak pieniądze czy reklama w miejscu publicznym. Najbardziej oburzeni są kibice Espanyol, drugiego klubu piłkarskiego w stolicy Katalonii. Kolumb ubrany w koszulkę Barcy, a gdzie miejsce na reklamę drugiego klubu? 

Burmistrz już kilkakrotnie zapewniał, że Espanyol kocha tak bardzo jak FC Barcelonę, że nie zapomniał o drugim klubie, że nie powinni czuć się zaniedbani, że myśli o nich nieustannie, kibicuje... 

Ale coś czuję, że w następnych wyborach burmistrz nie może liczyć na głosy fanów Espanyol.


Post opublikowany na stronie http://barcelonazdzieckiem.blox.pl 29 maja 2013 roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BARCELONA Z DZIECKIEM , Blogger